به مناسبت هفته بسیج، دست‌نوشته ای دیده نشده از شهید سیدرضا پورموسوی + صوت

به مناسبت هفته بسیج، دست‌نوشته ای دیده نشده از عارف واصل شهید سیدرضا پورموسوی در خصوص بسیج و بسیجی.
متن این دست‌نوشته بدین شرح می‌باشد:

بسمه تعالی

بسیج عرصه حضور فرزندان پر شور اسلام و عاشقان امام و نام آشنای همه رهنوردان صراط قیام است. این نام با حماسه و ایثار، شهادت و رشادت ، خلوص و عشق آن چنان درآمیخته که بسیج تداعی کننده این ارزش ها و عظمت ها گشته است.

ستون فقرات ستم از این نام می لرزد و غول غارتگر استکبار از این عنوان می سراید. شعله ای که از کانون جان بسیج زبانه می زند و آتش مقدسی که در نگاه روشن آنان نشسته است، خرمن بیداد را خاکستر کرده و فراتر از جغرافیایی سرزمین شرف و شهادت ، از آفریقای سیاه تا آمریکای لاتین در کرانه های مدیترانه دلها را به میهمانی آفتاب می خواند و کویر سینه ها را مژده ی حضور باران می دهد.
امروز اگر در برهوتِ این قرن، امیدی خانه زده و فریادی از حلقومی جوشیده، همه ریشه در این حضور نور دارند.

بسیج کلاس ایمان و ایثار و حماسه و سمبُل شجاعت و شهامت و شهادت است. اگر حضور این سربازان پاکبازِ عاشق نبود در هجوم کفر پیشگانِ شب پرست، چه کسی پاسدار حریم عزت و کرامت و شرافت ما بود، که علی علیه السلام می فرماید:
فَلجُنُودُ بِاِذنِ اللهِ حُصُونُ الرَّعیَّة وَ زَینُ الولاةِ وَ عِزُّ الدّینِ وَ سُبُلُ الاَمنِ وَ لَیسَ تَقومُ الرَّعیَّةُ اِلّا بِهِم {1}

لشکریان و سپاهیان به اذن پروردگار، قلعه و نگهبان مردم و زینت و آراستگی ولایت ، مایه ی عزت و سربلندی دین و راه های امن و آسایش هستند و مردم جز با وجود آنان قوام و استواری پیدا نمی‌کنند. بسیج الفبای فتح و ظفر را با قلم خود نگاشت و راه فلاح و صَلاح را در سلاح متکی بر ایمان نمود.

بسیجی در بازارِ میدان، به بزرگترین و شکوه مند ترین معامله پرداخت و کالای جهان را به بهای رضوان الهی به پروردگار خویش تقدیم کرد.
بی شک آنچه در لبنان، امریکا را به عجز و ستوه آورد، آنچه اسرائیل را به عقب نشینی مفتضحانه کشاند، الهامی بود که از بسیجیان قهرمان و پاکباز گرفته شده بود.

بسیج عرصه ی عشق و خلوص است و بسیجی سربازی گمنام، عاشق و زاهد که در راه وصول و رضای دوست، میدان مین را پرنیان می بیند و سیم های خاردار را تار عنکبوتی که باید گسست و تهدید و تبلیغ دشمن را جیغِ جُغدی که در گلو باید خفه کرد.

بسیج کلمه و کلام نیست، عنوان و نام نیست، کتابِ سبزِ ایمان است، قابوس [مرد نیک رویِ خوش رنگ] سرخِ عشق است، کانون تعبّد و تعهّد و تهجّد است و مظهر تحرّک و تلاش و توکل.

بسیجی شخص نیست، شاخصه است، شاخصه و شاقول و معیار فضیلت و پاکبازی.

بسیجی رزمنده ای است ستم سوز و ظلمت شکن، دشمن کوب و ظلم افکن، خدا جوی و رها از اسارت «من».
این سَرو های راست قامت میدان ، این صفوف مرصوص مجاهدین فی سبیل الله در هر کجا و هرگاه در دفاع از حریم قدسی قرآن و انقلاب.
جان بر کف ایستاده‌اند و تا شکست جنایت و شستن زنگار فتنه از جهان، آرام نخواهند نشست .
بسیجی محصول کربلاست و آن که در دامان قرآن و عاشورا پرورش یافته، ذلت نمی شناسد و ننگِ حضورِ هیچ ستمگر حق ستیز را تحمل نخواهد کرد و هیچ ارزشی را با جبهه و حضور در سنگر دفاع و جهاد مقایسه نخواهد کرد.

زمزمه لبان بسیجیان همواره این است که :
رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ {2}

{1} سربازان ، به اذن خداوند ، دژ مردم ، زينت زمامداران ، مايه عزّت دين و امنيّت اند و كار شهروندان ، جز به آنان استوار نمى شود .

{2} ای پروردگار ما ، بر ماشکيبايی ببار و ما را ثابت قدم گردان و بر کافران پيروز ساز

zolal.ir

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما :

سایت زلال تحت نظارت خانواده محترم شهید سیدرضا پورموسوی بروزرسانی می‌شود.

با ما در ارتباط باشید: Seyedrezashahid@gmail.com