موکبی به میزبانی مادرسادات و گرمی نام فرزند شهیدشان

به گزارش زلال؛ به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه، خبرنگار زلال با حضور در محل موکب پذیرایی عزای بزرگ‌بانوی دوعالم و مزین به نام متبرک عارف واصل “شهید سیدرضا پورموسوی” ، فضای وصف ناپذیر و شوق بی حد خدّام این موکب را به رشته قلم درآورد.

در سرمای استخان سوز این شب‌های دزفول هستند جوانانی که به لطف خداوند متعال عاشقانه توفیق خادمی عزای مادر سادات سلام‌الله‌علیه را دارند. چه زیباست، موکبی در کمال سادگی ولی با لطافت دل و گرمی دستان این جوانان مومن که گویی سرمای این شب‌های بارانی دزفول را از یاد می برد و زیباتر از آن، نام شهیدی است که او را الگو و پشتیبان خود قرار داده اند و از لطف و عنایات شهید پورموسوی برخوردارند.

با یکی از جوانان مومن و انقلابی که گویا بانی این موکب هم خود ایشان بوده مصاحبه کوتاهی گرفتیم و از ایشان خواستیم که توضیحی درباره موکب بدهند و اینکه چرا موکب را به نام آقاسیدرضا مزین کرده‌اند.

ایشان فرمود:
موکب “شهید سیدرضا پورموسوی” در ایام “فاطیمه” دوم به همت جوانان و نوجوانان مسجد حضرت مهدی(عج) کوی اندیشه و مسجد آل یاسین هرساله در میدان رودبند دزفول برپاست.
یکی از افتخارات این موکب نیز در سال 1399 رقم خورد که مادر شهید به همراه عکس فرزندش به موکب تشریف آوردند و این موکب را با حضور با برکتشان مزین فرمودند، این عکس لحظه‌ی حضور مرحومه بی‌بی فاطمه اسدالله‌پور (مادر شهید)در این موکب را نمایش می‌دهد.

دلیل انتخاب نام موکب ارادت خاص و ارتباط خوب بچه‌ها با شهید است. حس رفاقت وصف ناشدنی بین آنها و آقاسیدرضا ایجاد شده و مرتب با رفتن به مزار شهید این عشق و ارادت را ابراز می‌کنند؛ مثلا وقتی از بچه‌ها می‌پرسم کجا هستید [وسر مزار شهید هستند] می‌گویند: که پیش آقاسیدرضا هستیم.
خواندن دست نوشته‌های شهید هم یکی از اتفاقاتی بود که ارادت ما به آقاسیدرضا را بیشتر کرده است. درآخر امیدوارم بتوانیم همواره یاد این شهید را در حد توان به ویژه در شهرستان دزفول زنده نگهداریم و ادامه دار راه او باشیم.

انشاءالله.

بدین وسیله ما خادمان سایت زلال و خانواده ارجمند شهید از زحمات شما برادران عزیزمان سپاسگزاریم. اجرکم عندالله

واحد خبری ZOLAL.IR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما :

سایت زلال تحت نظارت خانواده محترم شهید سیدرضا پورموسوی بروزرسانی می‌شود.

با ما در ارتباط باشید: Seyedrezashahid@gmail.com