/ کتاب زلال

بخش تعامل کتاب زلال

.

سید رضا و خوانندگان کتاب زلال

سید رضا و خوانندگان کتاب زلال

پس از معرفی کتاب زلال به عنوان اولین کتاب با موضوع مستند زندگی عارف واصل شهید سیدرضا پورموسوی و استقبال بی نظیر عاشقان و دوستداران شهید بزرگوار از این کتاب در نظر داریم با توجه به اهمیّت تعامل بین خوانندگان کتاب زلال و نویسنده کتاب همچنین بهبود کیفیت دیگر محصولات و تألیف‌ها در این بخش پذیرای نظرات ارزشمند شما فرهیختگان گرامی باشیم از این که مارا در این راه حمایت می‌فرمایید صمیمانه سپاسگزاریم.

 

بخش نظرات و گفتگوی کتاب زلال

دکتر غلامحسین آماده
دکتر غلامحسین آمادهبخش نظرات کتاب زلال
بیشتر بخوانید
با سلام و عرض ادب، کتاب شریف و وزین (زلال) را از دزفول برایم آوردند و از همان لحظه ای که به دستم رسید بلافاصله شروع به خواندن کردم و غرق آن شدم. به گونه ای که مورد اعتراض خانواده قرار گرفتم که دوکلمه هم با مهمانی که کتاب را برایت آورده صحبت کن! خلاصه با حرص و ولع تمام، کتاب را خواندم و لذت بردم. و انصافا جز تقدیر و تشکر مطلبی که بخواهم به عرض نویسنده محترم برسانم در ذهنم نیامد. مأجور باشید و تندرست.
مسعود پرموز
مسعود پرموزبخش نظرات کتاب زلال
بیشتر بخوانید
همیشه برایم سید رضا دوست داشتنی بوده است اگرچه چند سالی از او کوچکتر بودم و با او مراوده و دوستی نداشتم؛ اما دیدنش از دور، چهره دلنشینی از او برایم تداعی کرده و می کند. آغازین سال های دهه 70 شمسی، دوستی صمیمی خبری از دسترسی به دست نوشته های سید رضا تحت عنوان "اشراقات" برایم آورد و تاکید کرد که قرار نیست این نوشته ها به انتشار عموم برسد و من فقط این دست نوشته ها را مروری کوتاه کردم و آن شد که سید رضا محبوب تنهائی های من شد. بارها به دوستان اهل قلم و دغدغه مندم می نالیدم که چرا باید سید رضا و دست نوشته هایش گمنام بماند. اوائل دهه 80، دست نوشته سید رضا بصورت تایپ شده بدستم رسید و با ولع چند بار خواندم و به گوش جانم نشاندم و باز هم سید رضا در منظر چشمم، عزیزتر و عزیزتر شد اما نبود کتابی برای روایت دلدادگیش، قلبم را می رنجاند تا اینکه امسال "زلال" متولد شد. بی صبرانه پیگیر کتاب شدم و سرانجام چشمانم که نه، دلم را به کتاب سپردم و با آن زندگی کردم و هنوز هم همین گونه ام! زلال مثل خود سید رضا زلال است؛ دست بکار شدم و در نمایشگاهی در محل کارم، کتاب را معرفی کردم و در فضای مجازی هم از زلال گفتم و این شد که 19 دوست و فامیل و خانواده به دعوت جاری شدن در زلال سید رضا پاسخ داده و اجابت کردند و خدا را سپاسگزارم که زلال همچنان با من است و من هم به دعای خیر دلداده سید رضا امیدوارم که ان شاء الله زلال بمانم تا آن که می آید، بیاید و من هم با او باشم! همین!
محمدحسین مفتح زاده
محمدحسین مفتح زادهبخش نظرات کتاب زلال
بیشتر بخوانید
سلام. این کتاب دونکته را به وضوح ان شاالله خواهد گفت اول اینکه کافی است روبه امام داشته باشیم تا سر باز او باشیم دوم اینکه سرباز همیشه همراه وگوش بحرف وکلام امام خویش است .دعا کنید ودعاکنیم تا خداوند مارا سرباز اماممان قراردهد . اگر مطیع اماممان بودیم سرباز مولایمان.عج. هستیم خداوند بحق محمدوآل محمدتوفیق روز افزون بشماوخانواده محترمتان عنایت کند .ان شاالله
عبدالرضا پورمطلوب
عبدالرضا پورمطلوببخش نظرات کتاب زلال
بیشتر بخوانید
سلام علیکم الحمدلله علی احسانه علینا الحمدلله خداوند متعال عمری داد و کتاب شریف زلال را زیارت کردم، خدا را شکر کرده و دعا گفتم. یک ساعتی از شوق از آغاز تا انجامش را مرور کردم، از مطالعه ی احوال خانواده ی سید عزیز، تا مراودات آن عزیز را با دوستانش در مسیر کمال و ترقی، و فصل جانگداز شهادت آن یار مهربان را ... تا در پایان تآیید و تقریظ خانواده و دوستانش و سپاسگزاری از همکاری دوستان و در خاتمه قول نویسنده، در مورد به قلم و تصویر کشیدن خاطرات آن شهید عزیز، لذتی وافر بردم. مثل آبی که در لیوان به‌ هم خوردن آن را شاهد باشی، دیشب روحم در جسمم تکان می خورد، و از این که بالاخره کاری شایسته و درخور از جلوه های آن روح بلند، به تصویر کشیده شده، خوشحال بودم. ... الحمدلله علی احسانه علینا ابلاغ ادب و احترام و سلام بفرمائید بحفظ خدای علیم.
بهمن دینارزاده
بهمن دینارزادهبخش نظرات کتاب زلال
بیشتر بخوانید
سلام،من همیشه تعریف سخنرانیهای دکتر سنگری را برای دوستان تعریف می کنم که هروقت صحبت می کند و وقایع کربلا را می گویند احساس می کنم که واقعه را دارم می بینم اینقدر واضح و رسا صحبت می کند، در مورد کتاب زلال وقتی شروع کردم به خواندن، دیدم زلال هم مثل بیان دکتر سنگری است ، وقتی کتاب را می خوانم احساس می کنم دارم می بینم .
علی توانافر
علی توانافربخش نظرات کتاب زلال
بیشتر بخوانید
من به واسطه خاطره ای که برادرم با سید رضا داشت از همان کودکی شیفته ی این شهید شدم هرچند لیاقت نداشتم در زمان حیات دنیوی ایشان بتوانم چهره ی نورانی سید رضا را ببینم،حالا هم که ۴۵ سالمه مثل اون موقع وشاید خیلی بیشتر شیدای این شهیدم.کتاب زلال که با خواست خدا و بدون اطلاع من به دستم رسید احساس کردم توجهی از شهید به من شده و از آن روز شبی نیست که به حال زار خودم و بزرگی روح و معنویات و پاکی سید رضا گریه نکنم و با او درد و دل نکنم.از ته دل شیفته ی اخلاق و منش و زندگی او شدم و دوست دارم هر چه بیشتر از سید رضا بدانم و لیاقت پیدا کنم نگاه مهربان او را در باقیمانده زندگی خودم داشته باشم،هر چند سنگینی دنیا و گناهان من، همین امید را هم برایم دست نیافتنی میکند مگر به لطف و عنایت آقایی که سید رضا عاشق و شیدای او بود.
دکتر رضایی راد
دکتر رضایی رادبخش نظرات کتاب زلال
بیشتر بخوانید
سلام برشما امروز کتاب زلال شما بدستم رسید بلافاصله پس از دریافت مقداری از آن را خواندم همین مقدار اندک گواه از نثری روان متنی زلال و قلمی روان داشت بر خودم لازم می دانم که همه آن را سطر به سطر تا انتها بخوانم و بلطف خدا چنین خواهم کرد و اگر نظر یا پیشنهادی داشتم تقدیم خواهم کرد موفق باشید و سربلند بلندای آسمان شهیدان سایه سار شما
عظیم سرتیپی
عظیم سرتیپیبخش نظرات کتاب زلال
بیشتر بخوانید
دومین کتابی است که با توجه به حجم بالا در کمتر از یک شبانه روز مطالعه میکنم با تمام صفحاتش همذات پنداری شده با خوشحالی سیدرضا دلم‌شاد با گریه هایش ترنم اشک بر مژه ها نقش بست قلمتان مانا بزرگی و عظمتی که با خلق این کتاب فاخر انجام‌ شده است هیچ زبانی و هیچ‌عملی نمی تواند شکرگذاریش را بجا بیاورد برای بنده که از سال ۷۶ تشنه ی شنیدن خاطرات سیر و سلوک و سبک‌زندگی شهید پورموسوی بوده ام این کار بزرگ شما برایم یک گنجینه ی ذی قیمت است که خط به خطش را با جان دل خواندم و غبطه خوردم
سیدحبیب حبیب پور
سیدحبیب حبیب پوربخش نظرات کتاب زلال
بیشتر بخوانید
کتاب" زلال " به توصیف روح زلال سید رضا پرداخته است. او که چند سال همکلاسم بود و چندین سالتر دوستم. مطالعه کتاب مانند دیدن دوباره فیلمی بود که سالها پیش دیده بودم با این تفاوت که آنهمه داستان و ماجراهای سیدرضا حقیقتی بود که تنها بخشی از آن در کتابی که با همت و تلاش چندین ساله خانم محمدی تدوین شده آمده است. قلم روان و جذاب نویسنده در کنار روایتهای شیرین و خواندنی از زندگی دیده بان جوان دزفولی ، باعث شد که با وَلَع ، آن را بخوانم و چند روز به آن دوران نورانی برگردم. البته مطالعه کتاب به روزهایم ختم نشد بلکه پیوند خورد با شبی که سید رضا به سراغم آمد و به جبهه برد. به منطقه کردستان. با لباس بسیجی آمده بود و لبخند می زد... و او همچنان زلال بود.
علی خلف رضایی
علی خلف رضاییبخش نظرات کتاب زلال
بیشتر بخوانید
توفیقی بود چند صباحی با کتاب زلال همراه بودم، البته کتاب عطیه ای بود تا با سیدرضا و آن روزهای خوش زیستن با عرشیان که چندی لاجرم میهمان اهل زمین شده بودند همراه شوم و گاه چشمانی پر از اشک پیدا کنم از بعد وهجران خود با آن سبک بالان عاشق و گاه شوق پرواز یابم و لو با بالهای زخمی و خسته. و اما زلالی سید رضا وسید مصطفی وسید هبت الله تنها ناشی از نشستن بر عادیات لیل و نهار جبهه ها نبود! بلکه آن سه پاک اثر من آثارالرسول صلی الله علیه و آله وسلم را درخود داشتند و بضع من بضعه الرسول بودند و زلال بودند چون از کوثر زهرای بتول (که آبی و امی و نفسی لها الفداء ) جریان داشتند و همین سلب سلف سبب بود تا در حین جوانی بلکه نوجوانی سخت چون زبر الحدید و اشد من الجبل و درعین حال لطیف تر از اشک و شبنم باشند؛ روز به رزم و کارزار و شب به اشک و شوق وصال . هنیا لهم و نسأل الله حشرنا مع یوم لا ینفع مال و لا بنون ارادتمند علی خلف رضایی( از پیشکسوتان دفاع مقدس و رزمنده و فرمانده هان لشکر 7 ولیعصر )
محمدرضاعنبرسر
محمدرضاعنبرسربخش نظرات کتاب زلال
بیشتر بخوانید
کتاب را سه بار مطالعه کردم انصافا زحمت کشیدید با دقتی عالی
قبل
بعدی

درباره ما :

سایت زلال تحت نظارت خانواده محترم شهید سیدرضا پورموسوی بروزرسانی می‌شود.

با ما در ارتباط باشید: Seyedrezashahid@gmail.com