بارش فکر

warning: Creating default object from empty value in /home/amarrahi/public_html/zolal.ir/site/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

اعتیاد از آغاز تا فرجام

آنچه در پيش رو داريد پاسخ به پرسش هايي است كه در وبلاگ حدیث نفس مطرح گرديده و اكنون به عنوان بارش فكر به محضر شما كاربر گرامي تقديم مي شود  

از دوستي تا ازدواج

آنچه در پيش رو داريد پاسخ به پرسش هايي است كه در وبلاگ ذهن پويا مطرح گرديده و اكنون به عنوان بارش فكر به محضر شما كاربر گرامي تقديم مي شود  

ارتباط با همسر

در جامعه ی ما ارتباط معناهای گسترده و مختلفی دارد و بیشتر معنای ارتباط در بیرون از خانواده و در اجتماع برای ما معنا پیدا می کند یعنی وقتی به ما می گویند با هرکسی رابطه نداشته باشید و یا با کسی که رابطه دارید فلان گونه رفتار کنید هر گز ذهن ما به همسر و فرزند وپدر ومادر نمی خورد بلکه اولین چیزی که به ذهن ما از این کلمات خطور می کند ارتباط با دوستان و همکلاسیان ، معلم ، افراد در اتوبوس و مترو و...
ولی ما میخواهیم درباره ی ارتباط با کسی صحبت کنیم که بیشترین ارتباط شبانه روز ما با اوست و بیشترین تاثیر را در زندگی ما دارد و در عین حال کمترین توجه درباره ی چگونگی رابطه با او می شود ....

شب عروسی

 شب عروسی یکی از شیرین ترین شب هایی است که یک زوج جوان آن را تجربه می کنند . این مراسم علاوه بر شیرینی ها ، دلهره هایی را هم برای عروس و داماد ایجاد می کند که گاهی شیرینی های این شب ارزشمند و مبارک را تحت تأثیر قرار می دهد . ما در این مقاله ی مختصر برخی از این دلهره ها را مطرح کرده و برای برطرف کردن آن پیشنهاداتی ارائه داده ایم امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گیرد. 

خواستگاری

یکی از تجربه های دوران جوانی دختر ها و پسرها خواستگاری است . هر کس که پا به عرصه ی متاهلی گذاشته باشد حداقل برای یکبار طعم شیرین این جریان را چشیده است .در این مقاله به عناوین زیر پرداخته شده است .

اصول رایج خواستگاری
نکاتی در مورد مراسم خواستگاری
جلسه حساس و رو در روی دختر خانم وآقاپسر
تحقیق و پرس و جو کردن

دوران نامزدی

 
در مبحث نامزدی چند بحث مطرح می شود:
 
  1- تعریف دوران نامزدی از دید عرف وشرع
2- حد و مرز های این دوره
3-ضرورت این دوره ومدت زمان مناسب آن
4- تفاوت آن با دوره های دیگر زندگی
5- مشکلات این دوره
6- راه حل هایی برای برطرف کردن مشکلات

زندگی و خوشبختی

چگونه می توانم سطح صمیمیت را در خانه افزایش دهم ؟
چه چیزهایی باعث کاهش علاقه میان زن و شوهر می شود؟
آیا لازم است مرد محبت خود را به همسرش ابراز کند؟
چگونه قلب همسر خود رااز عشق و محبت سیراب کند؟
و ...

برای گرفتن پاسخ این مطلب را مطالعه کنید .

نظم آموزی به کودکان

 با شلخته‌ خواندن كودكي كه اسباب‌بازي‌هاي خود را جمع نمي‌كند، وسايل او جمع نخواهد شد و اين برچسب به وي نظم و ترتيب را نمي‌آموزد. تنها ممكن است او تصويري نادرست از خويش پيدا كند و اين رفتار موقت او، با برچسب شما به رفتاري ثابت و دائمي تبديل شود و احتمالا در آينده آن را تكرار كند.
متأسفانه بسياري از والدين به جاي آنكه در پي تأثيرگذاري بر كودكانشان باشند، تنها مي‌خواهند آنها را كنترل كنند. از اين رو، آنان را محدود ساخته، دستور مي‌دهند، فرمان صادر مي‌كنند و آنها را تهديد يا تنبيه مي‌نمايند. اعمال اين روش‌هاي كنترل كننده، عملا بر كودكان و نوجوانان تأثير مثبتي نمي‌گذارد. كودكي كه به انجام كاري مجبور شده، در واقع تأثير نپذيرفته است، بلكه تنها رفتار خود را در آن لحظه براي فرار از تهديد تغيير داده است.
براي تأثيرگذاري عميق و مداوم بر زندگي كودكان و نوجوانان، بايد از هرگونه رفتار مستبدانه و توسل به زور براي كنترل آنان خودداري كرد و به جاي آن از روش‌هاي مفيد و متفاوتي بهره جست كه به تدريج انگيزه‌ها و تمايلات كودك را تحت تأثير قرار دهد.

خود ارضایی پیشگیری و درمان

خداي مهربان نيازهاي مختلفي در وجود تك تك ما قرار داده است. يكي از نيرومندترين نيازهايي كه خدا در وجود انسان قرار داده است. نياز و ميل جنسي است. اين نياز تا قبل از دوران بلوغ و سنين نوجواني در وجود انسان خاموش است و خيلي مورد توجه قرار نمي‌گيرد، اما رسيدن دوران بلوغ همان و بيداري اين اژدهاي نيرومند همان. گويي به يكباره تمام وجود نوجوان را فرا مي‌گيرد و او را در چنگال خود اسير مي‌كند. 
روان‌شناسان معتقدند بين بلوغ جنسي يك نوجوان و بلوغ رواني و اقتصادي وي چندين سال فاصله است. نوجوان موفق در اين فكر است كه چطور مي‌تواند اين فاصله زماني را به سلامت طي كند؟
اگر ما ياد بگيريم هر ميلي را درست و به موقع ارضا كنيم، توانسته‌ايم گام‌هاي بلندي را به ستم موفقيت و خوشبختي برداريم، . يكي از راه‌هاي انحرافي براي ارضاي ميل جنسي كه برخي از نوجوانان را گرفتار خودش مي‌كند، خودارضايي است.

محتوای تغذیه